Nasza historia

Piekarnia-Ciastkarnia Famuła s.c.

Pieczemy dla Was od 1997 roku. Nasze wypieki tworzymy zawsze z pasją w tradycyjnym piecu ceramicznym opalanym węglem, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Jesteśmy firmą rodzinną. Zaczynaliśmy od pieczenia chleba i bułek, dziś możemy pochwalić się szeroką i zróżnicowaną ofertą pieczywa, ciast, ciastek i tortów, których składniki dobieramy wyłącznie z naturalnych surowców.

Nasza historia

Dowiedz się więcej

1997

Rozpoczęcie działalności

Wtedy to Janusz i Helena założyli małą piekarnię, w której początkowo pieczone były chleby, bułki, ciastka drożdżowe i tradycyjny kołacz. Nasze produkty sprzedawane były w sklepie przy piekarni oraz innych okolicznych sklepach.

2007

Przekształcenie w spółkę

W 2007 roku Helena i Janusz przekształcili firmę w spółkę cywilną, gdzie wspólnikami są członkowie naszej rodziny. Potem postawiliśmy na sprzedaż naszych produktów we własnych sklepach, powoli tworząc ich małą sieć: 2007 Kochanowice, 2012 Herby i Blachownia, 2013 Wręczyca Wielka, 2015 Lubliniec, 2018 Koszęcin, 2020 Lisów

2015

Rozbudowa zakładu produkcyjnego

W międzyczasie inwestowaliśmy także w zakład, powiększając go o chłodnię, dodatkową halę produkcyjną, część socjalną, a także unowocześniając park maszynowy. A załoga, kiedyś kilkuosobowa, dziś liczy ponad 50 osób.

Obecnie

Stawiamy na dalszy rowój

Nasza produkcja obejmuje szeroki asortyment wyrobów piekarniczych i cukierniczych, który staramy się ciągle powiększać, aby zaspokoić smaki i gusta naszych klientów. To nasi klienci sprawiają, że rozwijamy nasz zakład, powiększamy produkcję i staramy się, aby nasze produkty były zdrowe, smaczne, a także ładne...